Strona główna » Usługi

Usługi

Wycena lokali mieszkalnych i innych nieruchomości.

Jako rzeczoznawca gruntów od wielu lat zajmuję się szacowaniem nieruchomości. Moje biuro przygotowało bogatą ofertę usług związanych z wyceną nieruchomości różnego rodzaju.

Szacowanie nieruchomości

W moim biurze w Bolesławcu mogą Państwo skorzystać z usług szacowania nieruchomości. Jestem doświadczonym rzeczoznawcą majątkowym, który pracuje w branży od wielu lat. Do moich zadań należy fachowe oszacowanie wartości wskazanej przez Klienta nieruchomości. Zajmuję się wyceną zarówno gruntów, jak i lokali mieszkaniowych czy usługowych. Powierzone mi zlecenia wykonuje terminowo i profesjonalnie. Dzięki specjalistycznej wiedzy oraz długoletniej praktyce w zawodzie gwarantuję, że wycena nieruchomości zostanie przygotowana z uwzględnieniem wszelkich przepisów prawnych oraz sytuacji na rynku.

Operaty szacunkowe

Opracowywane przeze mnie operaty szacunkowe są zgodne z obowiązującymi normami i akceptowane przez wszystkie banki w kraju. Wyceny nieruchomości mogą być wykorzystywane m.in. do:

  • celów podatkowych,
  • rozliczeń księgowych,
  • zabezpieczenia wierzytelności kredytodawcy,
  • dokładnego określenia ceny kupna-sprzedaży,
  • odpowiedniego podziału majątku,
  • określenia wysokości odszkodowania i wynagrodzenia z tytułu służebności przesyłu,
  • dokładnego określenia wysokości opłaty za użytkowanie wieczyste,
  • ustalenia wysokości opłaty adiacenckiej,
  • ustalenia wysokości opłaty planistycznej.

Operat szacunkowy to dokument, określający wartość danej nieruchomości. Musi zostać przygotowany przez specjalistę w tej dziedzinie – pod uwagę trzeba wziąć wiele kwestii, takich jak przepisy, ceny rynkowe, rodzaj nieruchomości, jej lokalizacja, stan techniczny. Wycena domu jest niezbędna m.in. gdy planują Państwo sprzedaż budynku. Szacowanie wartości lokalu może być także potrzebne przy staraniu się o kredyt hipoteczny albo w trakcie spraw sądowych o spadek czy podział majątku.

Zasady wyceny nieruchomości

Bez względu na rodzaj nieruchomości gruntowej zabudowanej cała procedura wyceny jest ściśle regulowana przepisami prawa. W zapisach zdefiniowane są przedmioty, które rzeczoznawca może szacować oraz techniki i metody, które musi stosować w celu prawidłowego przeprowadzenia wyceny. Na wartość nieruchomości wpływa wiele czynników. Jest to między innymi otoczenie nieruchomości – w tym dostępna infrastruktura, parkingi, oświetlenie dróg, ciągi komunikacyjne czy lokale usługowe. Należy także przygotować informacje na temat wszelkich udogodnień. Wartość nieruchomości zwiększają wszelkie działania poprawiające jej jakość. W przypadku lokali czy domów są to remonty i doposażenia lokalu. Wymagane dokumenty różnią się w zależności od kategorii wyceny. Warto wiedzieć, że zgodnie z prawem operat szacunkowy ważny jest 12 miesięcy od daty sporządzenia.

Usługi rzeczoznawcy majątkowego z Bolesławca

Moją ofertę przygotowałem bazując na obserwacji rynku oraz doświadczeniu i wiedzy, wynikających z wieloletniego świadczenia usług wyceny nieruchomości.

Działki budowlane

Działki budowlane

Wycena nieruchomości gruntowej niezabudowanej (działki budowlane, komercyjne, rolne i leśne).

Budynki i obiekty

Budynki i obiekty

Wycena nieruchomości gruntowej zabudowanej (w tym wycena domu mieszkalnego, obiektów usługowych, handlowych, hali i magazynów).

Mieszkania

Mieszkania

Wycena lokali mieszkalnych.

Lokale usługowe

Lokale usługowe

Wycena lokali usługowych.

Prawa własnościowe

Prawa własnościowe

Wycena spółdzielczych własnościowych praw do lokalu.

Inne prawa

Inne prawa

Wycena innych praw związanych z nieruchomościami.

Potrzebujesz wyceny nieruchomości?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania?

Zadzwoń do nas chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.