Usługi

Wycena lokali mieszkalnych i innych nieruchomości.

Jako rzeczoznawca gruntów od wielu lat zajmuję się szacowaniem nieruchomości. W zakresie moich usług znajduje się między innymi takie usługi wycen.

Usługi rzeczoznawcy majątkowego z Bolesławca

Moja oferta to nie tylko efekt obserwacji rynku, ale także wniosków wyciągniętych ze świadczonych usług wyceny nieruchomości.
Działki budowlane

Działki budowlane

Wycena nieruchomości gruntowej niezabudowanej (działki budowlane, komercyjne, rolne i leśne)

Budynki i obiekty

Budynki i obiekty

Wycena nieruchomości gruntowej zabudowanej (w tym wycenę domu mieszkalnego, obiektów usługowych, handlowych, hali i magazynów).

Mieszkania

Mieszkania

Wycena lokali mieszkalnych.

Lokale usługowe

Lokale usługowe

Wycena lokali usługowych.

Prawa własnościowe

Prawa własnościowe

Wycena spółdzielczych własnościowych praw do lokalu.

Inne prawa

Inne prawa

Wycena innych praw związanych z nieruchomościami.

Wszystkie przeprowadzane przeze mnie wyceny nieruchomości oraz przygotowane w ich wyniku operaty szacunkowe mogą być wykorzystywane do różnych celów:

  • podatkowych
  • księgowych
  • zabezpieczenia wierzytelności kredytodawcy
  • dokładnego określenia ceny kupna-sprzedaży
  • odpowiedniego podziału majątku
  • określenia dokładnej wysokości odszkodowania i wynagrodzenia z tytułu służebności przesyłu
  • dokładnego określenia wysokości opłaty za użytkowanie wieczyste
  • ustalenia wysokości opłaty adiacenckiej
  • ustalenia wysokości opłaty planistycznej

Pragnę podkreślić, że sporządzone przeze mnie operaty szacunkowe są akceptowane przez wszystkie banki w kraju. Jako rzeczoznawca majątkowy innych form nieruchomości pracuję nie tylko w Bolesławcu. 

Do skorzystania z moich usług zapraszam również Klientów z takich miast jak: 

Legnica, Chocianów, Lwówek Śląski, Nowogrodziec, Lubań, Wleń, Gryfów Śląski, Jelenia Góra, Świeradów Zdrój, Szklarska Poręba, Karpacz, Złotoryja, Świerzawa, Chojnów, Gromadka, Lubin, Szprotawa, Przemków, Świętoszów, Węgliniec, Iłowa, Gozdnica, Zgorzelec, Pieńsk, Zawidów, Bogatynia, Bolesławiec, Głogów, Żary, Żagań.

Wycena nieruchomości – warunki współpracy

Wycena nieruchomości to nic innego jak określenie jej wartości. Sporządzana jest dla różnych celów przez rzeczoznawcę majątkowego specjalizującego się w danej dziedzinie. Stanowi dokument urzędowy niezbędny w planowaniu sprzedaży domu, mieszkania czy lokalu. Szacowanie wartości domu czy lokalu może być potrzebne przy staraniu się o kredyt hipoteczny, w trakcie spraw sądowych, w celu ustalenia kwoty odszkodowań czy w celach podatkowych.

Zasady wyceny nieruchomości

Bez względu na rodzaj nieruchomości gruntowej zabudowanej cała procedura wyceny jest ściśle regulowana przepisami prawa. W zapisach zdefiniowane są przedmioty, które rzeczoznawca może szacować oraz techniki, metody i podejścia, które musi stosować w celu prawidłowego przeprowadzenia wyceny.

Na wartość nieruchomości wpływa wiele czynników. Jest to między innymi otoczenie nieruchomości – w tym dostępna infrastruktura, parkingi, oświetlenie dróg, ciągi komunikacyjne czy lokale usługowe. Każdy klient może zwrócić uwagę na inne czynniki, zatem bardzo ważne jest dokładne prześledzenie otoczenia i przygotowanie informacji o wszelkich udogodnieniach. Wartość inwestycji zwiększają wszelkie działania poprawiające jej jakość. W przypadku lokali czy domów i mieszkań są to remonty i doposażenia lokalu. Do poprawnego oszacowania wartości potrzebne są również analogiczne dane o budynkach w okolicy celem ich porównania.

W zależności od kategorii wyceny niezbędne są takie dokumenty jak wypis z księgi wieczystej lub akt notarialny, wypis z rejestru gruntów, zarys mapy ewidencyjnej czy rzut lokalu. Wycenę przedstawiam w formie operatu szacunkowego ważnego zgodnie z prawem 12 miesięcy od daty sporządzenia.

Potrzebujesz wyceny nieruchomości?

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już teraz.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania?

Zadzwoń do nas chętnie odpowiemy na Twoje wszystkie pytania.